architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Najważniejsze parametry projektora multimedialnego

Inwestycja w dobry projektor multimedialny jest ważną kwestią. W tym momencie wyposażenie tego rodzaju jest coraz powszechniejsze w salach szkolnych. W wielu szkołach niezbędnym już urządzeniem jest rzutnik multimedialny. Cena ich może być zgoła różna w zależności od właściwości.

Minęły czasy, gdy w szkole znajdował się jeden rzutnik, o którego toczyła się rywalizacja pomiędzy nauczycielami. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej.

Oczywiście na rynku znajduje się wiele różnorodnych modeli projektorów LCD czy DPL, z których wszystkie mają swoje plusy oraz minusy. Modele LCD są droższe, aczkolwiek są też trwalsze i lżejsze, co miewa praktyczne znaczenie.

Odmienne własności optyczne Kluczowe jest to, aby projektor był kompatybilny z możliwie szerokim zakresem formatów, a także by prezentował kolory odwzorowane w sposób możliwie naturalny. W zależności od tego w jakiej technologii działa konkretny model, pojawiać się mogą chociażby różnice związane z tym, jak prezentowane są poszczególne barwy.

Czasami są chłodniejsze, a czasami cieplejsze. W odmienny sposób prezentują się też piksele obrazu – mogą być widoczne lub praktycznie niezauważalne.