architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Tablice szkolne – białe czy zielone?

Jeśli jest jedna rzecz, która znajduje się w każdej chyba szkole to z pewnością będzie to tablica. Najczęściej zielona, po której rysuje się kredą. Trudno wyobrazić sobie, by w klasach mogło ich zabraknąć.

Tymczasem jest to jak najbardziej możliwe – coraz częściej w salach pojawiają się tablice interaktywne, które oferują wiele możliwości. Inną alternatywą są tablice szkolne białe. Najczęściej są one magnetyczne, co umożliwia uczniom przypinanie do nich przedmiotów za pomocą magnesów.

Dodatkowo, po białych tablicach pisze się specjalnym markerem, a nie kredą. Pozbywamy się w ten sposób pyłu kredowego. Nie trzeba też ich zmywać namoczonymi gąbkami.

Można z nich korzystać także jak z ekranu w ramach projekcji filmu czy zdjęć z rzutnika. Dodatkowo, nieco łatwiej się po nich pisze. Wszystko to sprawia, że coraz częściej wypierają one tradycyjne zielone tablice szkolne ze szkół.

Mają bowiem nieco więcej zalet i wydają się być nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem dla dzieci, przynajmniej ze względu na brak kurzu z kredy.