architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Szafy metalowe – czy warto?

Obecność szafek szkolnych w placówkach oświaty jest czymś normalnym. Najczęściej spotyka się tam meble wykonane z drewna lub materiałów drewnopochodnych, to jednak nie jest jedyna opcja. Wzorem amerykańskim część szkół decyduje się na montaż szaf wykonanych z metalu. Szafki szkolne metalowe stają się nowym standardem w szkołach.

Metalowe szafki szkolne oferują z reguły większą wytrzymałość, są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, a także pojemniejsze. Mogą być zamykane na klucz w popularnym systemie master, a także na zamek z szyfrem. To także obraz całkiem często widywany na amerykańskich filmach.

Plusy metalowych szaf biorą górę Uznanie dla szaf metalowych w szkolnictwie nie jest póki co bardzo duże. Przez długi czas rozwiązania te w polskich realiach kojarzono przede wszystkim z meblami socjalnymi dla pracowników, a także z wyposażeniem siłowni czy klubów sportowych. Obecnie sytuacja w tym zakresie nieco się zmienia, co jest warte odnotowania.

Niektóre dyrekcje podejmują decyzję o zakupie szaf metalowych, zwłaszcza gdy akurat przypada moment wymiany tych mebli na nowe egzemplarze.