architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Rola szkolnych mebli w zapobieganiu wadom postawy

Zapobieganie wadom postawy jest niezwykle ważne. Dlatego tak ważne są ergonomiczne meble szkolne z atestem. Szkoła powinna zadbać o nie w pierwszej kolejności. Z jednej strony, kształtuje się w ten sposób harmonijną oraz estetyczną sylwetkę u dzieci, a z drugiej strony meble szkolne, szczególnie krzesła i stoliki szkolne, mają ogromne znaczenie także pod względem samego zdrowia kręgosłupa.

Wadliwie ukształtowany kręgosłup u dziecka jest potem znacznie bardziej podatny na różnego rodzaju uszkodzenia czy problemy. Głównie dlatego trzeba koniecznie zadbać o zapobieganie wadom postawy u dzieci, w czym niebagatelną rolę odgrywają również szkolne meble.

Wszystkie placówki powinny więc zadbać o to, by zainwestować w dobre meble szkolne, solidne wyposażenie przedszkoli i szkół. Dobre, czyli jakie? Przede wszystkim wygodne, ale też odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka, które przecież często spędza w szkole długie godziny.

Meble powinny zapewniać wystarczającą ilość miejsca i mieć prawidłowe wymiary. Oczywiście prócz samych mebli na rozwijanie wad postaw mogą mieć wpływ także inne czynniki: zbyt ciężki tornister, siedzący tryb życia czy różnego rodzaju przyczyny natury psychicznej.