architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

BHP szkolnej pracowni chemicznej

To normalne, że w sali do chemii są obecne na przykład rozmaite substancje oraz odczynniki. Ich zastosowanie wymaga przestrzegania pewnych norm, o których należy pamiętać.

Nauczyciel chemii musi posiadać stosowne przeszkolenie w zakresie związanym z BHP. Lekcje muszą być natomiast prowadzone w taki sposób, aby zniwelować występowanie jakiegokolwiek ryzyka zarówno dla uczącego, jak i dla samych uczniów.

Stosowanie masek czy rękawic ochronnych, a także specjalnego fartucha laboratoryjnego to absolutne podstawy. Na tym jednak nie koniec.

Funkcjonalne szkolne dygestorium chemiczne bardzo pomoże Bardzo ważne jest także to, aby w dobrze przygotowanej pracowni znalazło się także specjalne dygestorium. To specjalny wyciąg laboratoryjny, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnej wentylacji.

Urządzenie wyposażone w odpowiedni układ mechaniczny sprawia, że opary chemiczne czy drażniące zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Możliwości w tym zakresie są spore.

Warto postawić na rozwiązanie, którego skuteczność została sprawdzona i przede wszystkim zgodne z regulacjami w obszarze BHP.