architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Czym jest wizualizer i do czego się przydaje?

Za pomocą wizualizera można pokazywać konkretne obrazy i sytuacje w czasie rzeczywistym. Obraz może w zależności od potrzeb trafić na ekran monitora, może być także wyświetlany za pomocą projektora. Możliwości jest sporo.

Warto w tym kontekście zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie, ponieważ modeli wizualizerów na rynku jest sporo. Od strony technicznej są to niewielkie kamery zamontowane na ruchomym ramieniu. Zwykle znajduje się tam również oświetlenie ledowe.

Wizualizer pozwala prezentować fragment stołu, na którym odbywa się eksperyment, można pokazywać nim dowolny przedmiot, wydruk czy cokolwiek innego. Ciekawe funkcje wizualizerów Obecnie szkolne wizualizery dokumentów posiadają też wiele dodatkowych funkcji. Pojawiają się czasami w zestawie z oprogramowaniem, które umożliwia przygotowywanie zrzutów ekranu do pamięci (zapisywane są przykładowo na kartę SD), możliwe jest także zmienianie parametrów wyświetlanego obrazu (modyfikacje ostrości, przybliżanie zoomem optycznym lub cyfrowym), a także wiele innych interesujących opcji.

Tego rodzaju akcesorium z pewnością powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej nowoczesnej sali lekcyjnej.