architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Projektor ultrakrótkoogniskowy czy krótkoogniskowy?

Na rynku dostępne są liczne modele projektorów wideo. Stanowią one cenny element wyposażenia sal lekcyjnych i nie ma co do tego wątpliwości.

Jednakże nie każdy jest ekspertem i nie każdy wie, spośród jakich modeli projektorów w praktyce daje się wybierać. Dostępne są na przykład opcje krótkoogniskowe, jak i ultrakrótkoogniskowe.

W przypadku większych pomieszczeń na pewno sprawdzą się modele z dłuższą ogniskową. Tym samym warianty z krótszą będą odpowiednie do mniejszych sal lekcyjnych czy też do pomieszczeń w domach.

Klasa projektora to więcej niż sama ogniskowa Oczywiście w praktyce należy brać także pod uwagę inne aspekty, ponieważ ogniskowa nie jest czynnikiem, jaki decydowałby o wszystkim. Potencjał w tym zakresie jest zdecydowanie większy i warto po prostu mieć ten aspekt na uwadze.

Najważniejsze jest, aby jakość wyświetlanego obrazu była wystarczająco dobra, co absolutnie nie oznacza, że konieczne jest inwestowanie w najlepsze rozwiązania. Sala lekcyjna nigdy nie będzie salą kinową, dlatego warto zachować w tej sferze należyty umiar.