architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Rodzaje tablic szkolnych

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że tablica szkolna jest jednym z najważniejszych przedmiotów w każdej placówce edukacyjnej. To przecież na niej zapisuje się równania matematyczne, tłumaczy się zagadnienia z języka polskiego czy oblicza się różne procesy z zakresu fizyki czy innych dziedzin.

Trudno wyobrazić sobie szkołę bez tablicy. W ostatnich latach coraz częściej prócz tradycyjnych tablic zielonych w szkołach pojawiają się tablice białe oraz interaktywne.

Dzieje się tak, gdyż szkolne tablice białe również można w ciekawy sposób wykorzystać. Najczęściej są one magnetyczne, a więc można do nich przyczepić wiele rzeczy.

Rysuje się po nich nie kredą, lecz odpowiednim markerem, który jest oczywiście zmywalny. Bardzo popularne stały się też tablice interaktywne, które coraz częściej zastępują te tradycyjne, jako że dają uczniom oraz nauczycielom znacznie więcej możliwości.

Nic więc dziwnego, że znajdziemy je w wielu salach – stanowią one bardzo cenne źródło dla uczniów i znacząco podnoszą jakość zajęć.