architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Projektor DLP czy LCD?

Stając przed wyborem odpowiedniego projektora do szkoły, osoby odpowiedzialne za ten zakup powinny rozważyć z dużą dokładnością każde za i przeciw. Tak się bowiem składa, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele odmiennych rozwiązań. Jedno z podstawowych rozróżnień w zakresie związanym z projektorami dotyczy tego, czy są one wykonane w technologii DLP czy LCD.

Obie opcje mają swoje słabsze, jak i mocniejsze strony. W projektorach DLP montowana jest specjalna lampa, która odpowiada za wyświetlanie obrazu. Ten ma wysoką jakość, ale lampa silnie się nagrzewa, co rodzi konieczność chłodzenia projektora.

Poza tym co pewien czas lampę należy wymienić. Plusy i minusy Pod tym względem projektor LCD wypada jako bardziej praktyczny. Nie musimy przejmować się zbyt wysoką temperaturą jego pracy ani koniecznością regularnej wymiany kluczowych podzespołów.

Wadą projektora LCD jest jednak możliwość powstawania na obrazie martwych pikseli. Jest on także relatywnie drogi, co automatycznie odstrasza część potencjalnych nabywców. Tańsze modele oferują niższą rozdzielczość obrazu, co z kolei stanowi argument, aby zdecydować się na inne rozwiązanie.