architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Pokój nauczycielski – meble

Wyposażenie szkoły to przede wszystkim ławki i krzesła w klasach, biurko dla nauczyciela, tablice oraz szafki. Nie można jednak przy tym wszystkim zapomnieć o odpowiednich meblach do pokoju nauczycielskiego. To przecież ten właśnie pokój jest swego rodzaju centrum dla wszystkich nauczycieli, którzy mogą tam odpocząć, zjeść posiłek czy po prostu porozmawiać z kolegami w trakcie przerw.

Z tego też powodu należy wiedzieć, jakie meble powinny znaleźć się w pokoju nauczycielskim. Wśród najważniejszych mebli warto wyróżnić szafy ubraniowe, szafy na dzienniki lekcyjne, krzesła, stoły konferencyjne, ale też kanapy czy sofy. Ważne jest, aby nauczyciel mógł zostawić gdzieś swoje ubrania (w tym nakrycia wierzchnie) czy przedmioty osobiste, nie obawiając się o to, że ktoś inny będzie miał do nich dostęp.

Ważną rolę w pokoju nauczycielskim odgrywa też stół konferencyjny, ale nie możemy zapomnieć także o meblach, które zapewnią wygodny odpoczynek, a więc na przykład o kanapie czy komfortowym narożniku.