architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Jak zamienić podłogę przedszkola w plac zabaw?

Przedszkole to wyjątkowe miejsce na mapie życia każdego dziecka. To swego rodzaju pomost między czasem beztroskiej zabawy w domu a okresem nauki szkolnej. Wiele postaw i informacji przekazanych dzieciom na tym etapie będzie procentować w kolejnych latach. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że przedszkola poza funkcją dydaktyczną sprzyjają również zabawie. Trudno nie rozpatrywać ich także w takich kategoriach.

Pojawić się zatem musi pytanie, co można zrobić w przedszkolu, aby było ono jeszcze lepszym miejscem na kapitalną zabawę? Wykładzina, która sprzyja rozrywce Na pewno bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie skorzystanie z potencjału oferowanego przez wykładziny z motywami bajkowymi i nie tylko. Doskonale znaną opcją jest wzór wykładziny imitującej ruch uliczny. Nadaje się ona wręcz idealnie do tego, aby bawić się długi czas na wiele sposobów z wykorzystaniem samochodzików czy modeli pociągów. Generalnie na równej, miękkiej wykładzinie można cieszyć się wieloma zabawkami. Trzeba tylko zapewnić dzieciom w przedszkolu taki kącik.

Ciekawą alternatywą do zabawy na podłodze przedszkola jest zabawa na dworze, coś takiego oferują drewniane piaskownice z atestem.