architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Co musi się znajdować w gabinecie lekarskim?

Gabinety lekarskie na terenie szkół stopniowo zaczynają należeć do rzadkości. Wiele placówek całkowicie z nich rezygnuje ze względów czysto finansowych.

Jednakże są placówki, w których nadal funkcjonuje to rozwiązanie. Tyczy się to coraz częściej szkół prywatnych lub społecznych, jakie nierzadko dysponują znacznie większą swobodą finansową.

Mogą sobie zatem pozwolić na utrzymywanie personelu medycznego. Zazwyczaj jest to pielęgniarka, bywa także, że lekarz ogólny.

Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w takim gabinecie? Kluczowe wyposażenie, o którym trzeba pamiętać Bez wątpienia musi się tam znajdować zaplecze umożliwiające udzielenie pierwszej pomocy w razie konieczności. Środki do odkażania oraz opatrywania ran, podstawowe leki (na przykład przeciwbólowe czy zapobiegające ostrej reakcji alergicznej).

Zazwyczaj można tam również spotkać aparat do mierzenia ciśnienia czy stetoskop. To podstawowe medyczne akcesoria, jakie w przypadku szkolnego gabinetu bez wątpienia mają swoje uzasadnienie.