architekci-mpp.pl

Architekci małych przestrzeni przedszkolnych

Co mieć na uwadze korzystając z pracowni informatycznej

Pracownia informatyczna to jedno z najpopularniejszych miejsc w ośrodku edukacyjnym – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To właśnie tam uczniowie szkoły podstawowej poznają techniki pracy z komputerem, a nieco starsi koledzy uczą się na przykład programowania.

Nic więc dziwnego, że każda szkoła powinna zadbać o to, aby pracownia informatyczna była jak najlepiej wyposażona oraz posiadała jak najwięcej stanowisk, aby każdy uczeń mógł pracować samodzielnie. Przy tym wszystkim trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach związanych z pracą w takim miejscu.

Nauczyciele powinni zwrócić uwagę między innymi na to w jaki sposób siedzą uczniowie. W pracowni informatycznej nie powinno się też jeść i pić.

Dodatkowo, niezwykle ważne jest także odpowiednie korzystanie z komputerów oraz zainstalowanych na nich programów, a także prawidłowo dobrane szkolne biurka komputerowe. Pracownia komputerowa w szkole i wszystko oczywiście po to, by komputery służyły nam jak najdłużej, a pracownia informatyczna stanowiła miejsce, gdzie rzeczywiście można się czegoś nauczyć.